Centrum Ostrov je místo pro setkávání lidí, kteří sdílí zájem o meditace a práci s energií. Centrum Ostrov se náchází na samotě u lesa v krásné přírodě. Pro novinky o seminářích, aktuality a podobně sledujte Centrum Ostrov na Facebooku zde.

vitejte

Vítejte na stránkách Centrum Ostrov.

Ostrov vzniká jako můj zhmotněný sen. Dvouleté hledání mně přivedlo na Ostrov Bor a po otevření brány jsem věděla že to je ono - to místo, které jsem hledala.  Mým záměrem je zvát na toto místo lektory, které jsem měla možnost poznat a kteří mě oslovili. Společné téma je svět energie, ten krásny prostor, který je tady kolem nás všude přítomný, stačí do něj vstoupit. Je tady pro nás, pro kytky, pro stromy, pro motýly a pro... prostě tady je a je na nás, jak s ním naložíme. Můžeme ho ignorovat nebo se v něm můžeme radovat. Naučit se vstupovat a vystupovat z něj, cítit ho, dotýkat se ho, pomilovat se s ním, splynout a zase vystoupit. Aspoň tak to momentálně vnímam já.

energie

Práce s tělem a energií.

Centrum Ostrov organizuje několikrát do roka akce či semináře zaměřené na cvičení a práci s naším tělem a energií. Pro aktualizace ohledně akcí tématicky věnovaným práci s energií sledujte naše webové stránky a facebook.

seminare

Semináře.

Centrum Ostrov v průběhu roku organizuje semináře zaměřující se na různé témata jako meditace, práce s tělem a energií, dýchací cvičení, masáže a podobně. Pro aktualizace ohledně těchto akcí s bohatým tématickým zaměřením sledujte naše webové stránky a facebook.


16.-19.7.2015 Bioenergetika s Rolfem Jansenem

masaze

Masáže a vše kolem nich.

Na našich nadcházejících akcích chceme věnovat prostor i různým technikám masáží. Jedna z těchto technik je i masáž Chi Nei Tsang. Pro aktualizace ohledně akcí tématicky věnovaným masážím sledujte naše webové stránky a facebook.

Vaříme zdravě s Broňou Hylšem

24 srpen 2019 10:00 - 25 srpen 2019 14:00

(Uložit do kalendáře)

Ostrov Bor - Jedomělice, samota v lese u Slaného,

Vaříme zdravě s Broňou Hylšem

Vaříme zdravě s Broňou Hylšem

Makrobiotika je jeden z prostředků, který nám pomáhá udržet si, či obnovit, stav zdraví. K nastolení rovnováhy a harmonie využívá energie v nás a kolem nás, a to včetně energie jídla a jednotlivých technologií při jeho zpracování. A ať se nám to líbí nebo ne, strava je každodenní součástí života, takže její skladbě a přípravě bychom měli nějakou pozornost věnovat. Má podstatný vliv na stav našeho fyzického těla. A o to, jako o příbytek naší duše, bychom se měli s láskou starat po všech stránkách.

Makrobiotika (macros – velký, plný, štastný, bios – život) nás učí pracovat se základními energiemi a pochopit jejich vliv na náš život. Učí nás rozeznávat energie potravin a využít jejich dobrých účinků v náš prospěch tak, abychom se zbavili drobných nebo větších zdravotních problémů, či znovu načerpali ztracenou rovnováhu.

Makrobiotika však nesoustředí svou pozornost jen na stravu. Je to propracovaný a komplexní systém, který nás vede k úvahám o pochopení celku, k poznání, že nežijeme odděleně od přírody, že na nás působí nejen naše okolí a energie země, ale i energie kosmu a všech jeho planet. Učí nás poznávat a respektovat kosmické zákony a jejich vliv na život náš a na život našich blízkých.

Na tomto krátkém semináři si ukážeme, jak správně zdravě vařit a hlavně pracovat s potravinami. Své dlouhodobé makrobiotické zkušenosti Vám rád předá Broňa. Nebude to kurz striktně makrobiotický, ale strava bude přizpůsobena Vaší chuti.

Jídla si sami dochutíte tak, aby pro Vás byla přijatelná. Vařit se bude ze zdraví prospěšných a chemicky nedotčených surovin.

Ráno se bude začínat meditací 4 směry a večer budeme trávit u ohně.

Datum : 24.8.-25.8. 2019 začátek v 10.00

Kde: samota v lese Ostrov u Jedomělic, asi 8 km ze Slaného po staré karlovarské…

Mapka na www.centrum-ostrov.cz

Cena: 2000,- Kč, kurz včetně ubytování a stravy a potravin

Kapacita je omezená, přihlaste se co nejdřív, napište mi na tento mail, jméno, mobilní tel. a datum narození a jestli plánujete přijet autem (a možnost někoho přivézt?).

Přihláška je závazná po zaplacení zálohy 1000 Kč,- ( nebo celé částky) na účet číslo 1181575173/0800, Jako variabilní symbol uveďte tel. číslo, to zároveň uveďte na přihlášce, kterou pošlete na wanda.mouckova@gmail.com.

Těšíme se na Vás

Nadcházející události

14 srpen 2020 18:00 - 16 srpen 2020 15:00

(Uložit do kalendáře)

Ostrov Bor - Jedomělice 57

„Když ztratíte spojení s vnitřním tichem, ztratíte spojení se svým já. Pokud ztratíte spojení se svým já, ztratíte se ve světě.“ — Eckhart Tolle německý spisovatel 1948 Náplní víkendu budou rů...
03 září 2020 18:00 - 06 září 2020 14:00

(Uložit do kalendáře)

Ostrov Bor - Jedomělice 57

Bioenergetický workshop s MUDr. Rolfem Jansenem z Německa Zveme Vás na samotu u lesa, kde nebudete sami. Společně pod citlivým vedením Rolfa Janzena, který má individuální přístup ke skupině, se v...
Centrum Ostrov Galerie

Centrum Ostrov na Facebooku