Centrum Ostrov je místo pro setkávání lidí, kteří sdílí zájem o meditace a práci s energií. Centrum Ostrov se náchází na samotě u lesa v krásné přírodě. Pro novinky o seminářích, aktuality a podobně sledujte Centrum Ostrov na Facebooku zde.

Víkend v tichu

04 srpen 2017 18:00 - 06 srpen 2017 16:00

(Uložit do kalendáře)

Ostrov Bor - Jedomělice, samota v lese u Slaného,

Víkend v tichu
Ticho je místo, kde se člověk může pravdivě setkat se sebou samým, je zdrojem vyrovnanosti a radosti. Během tohoto víkendu půjde o to nedělat (zdánlivě) vůbec nic, jenom se zklidnit a zaposlouchat do ticha. Ale i to může být pořádná práce. Náplní víkendu budou převážně meditační cvičení, při kterých je zvláštní pozornost věnována vnitřnímu ztišení, uvědomění si přítomného okamžiku. Půjde například o vnímání a pozorné sledování vlastního dechu, uvědomování si tělesných pocitů, vnímání širokého spektra jemných zvuků... taková cvičení by nám měla pomoci se odpoutat od neustálého hodnocení minulosti, plánování budoucnosti, přemýšlení a zaměřit se na uvědomění přítomného okamžiku. Pokusíme se také zachovat větší část víkendu mlčení.

Každý člověk touží po jediném – být šťastný. Všichni jsme zároveň tvůrci své každodenní reality i tvůrci kolektivního lidského osudu. Opravdovým štěstím je proto okamžik, kdy člověk pochopí, jakým způsobem je vytvářen život (doslova "vyzařován do prostoru a času") a jakým způsobem lze tvořit podmínky pro štěstí a hojnost. Ve skutečnosti, jak zjistíte, to nejste vy osobně, kdo by štěstí mohl vytvářet. Právě naopak: je to samotná jednota veškerého bytí, radostná a harmonická síla přírody, kterou nacházíte uvnitř sebe a která prostoupí váš život, jestliže to opravdu chcete a dovolíte. Jinými slovy, vaše štěstí je závislé na tom, do jaké míry jste schopni nepodmíněnou radost v sobě prožívat a následovat nebo se s ní úplně ztotožnit. Zkuste se právě teď při čtení tohoto textu podívat na sebe, jestli štěstí doopravdy vnímáte či ne. Nebo jinak – vydržte se dívat tak dlouho, dokud se pocit štěstí neobjeví. Právě tvoříte svou budoucnost. Jestliže tedy chcete mít naplňující život, vyhledávejte a udržujte v sobě toto spojení se silou všudypřítomného bytí, provázené pocitem bezdůvodného štěstí.

Místo konání: samota Centrum Ostrov, Jedomělice 57 (u Slaného - asi 40 km z Prahy 6 z kulaťáku v Dejvicích)
ZAČÁTEK: pátek 4. 8. 2017 v 18 hodin začneme večeří
KONEC: neděle 6. 8. 2017 přibližně ve 16 hodin.
CENA: 1600,- Kč za celý pobyt včetně kvalitní vegetariánské stravy
UBYTOVÁNÍ: společné na půdě domu. Místo workshopu se nachází na krásné samotě u lesa, k dispozici jsou dvě sprchy a suché záchody, spí se ve společném prostoru na matracích (spacák s sebou nutný).
KONTAKT: Wanda wanda.mouckova@gmail.com, 777 963 600
NUTNO SE PŘIHLÁSIT PŘEDEM.
UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK JE 28.07.2017 nebo při naplnění kapacity.
Příjezd nejpozději v pátek do 18 hodin.
Kapacita míst je omezená, přihlaste se proto, co nejdříve na uvedený email napište své jméno, mobilní telefon, datum narození a plánujete-li přijet autem (pro možnost vzít případně jiné účastníky s vámi).
Přihlášku pošlete na uvedený email, závazná je po zaplacení zálohy 1000 Kč (příp. celé částky) na účet číslo 1181575173/0800, záloha 1000,- Kč je po 28. 7. 2016 nevratná (je možné poslat náhradníka). Jako variabilní symbol uveďte číslo vašeho mobilu.